TR EN RU

Zeynep Çetinkaya Resim Sergisi Mall of Antalya Sanat Galerisi’nde!

Mall of Antalya Sanat Galerisi, Ağustos ayı boyunca ünlü ressam Zeynep Çetinkaya’nın resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Ressamın eşsiz eserlerinin yer aldığı sergi, 31 Ağustos tarihine kadar sanatseverleri bekliyor.
Zeynep Çetinkaya Resim Sergisi Mall of Antalya Sanat Galerisi’nde!

Bursa İnegöl’de doğan Zeynep Çetinkaya 1980’de Bursa Eğitim Enstitüsü’nden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Tarih öğretmeni olarak Antalya’nın çeşitli okullarında 25 yıl görev yaptı. Çocukluğundan beri çok sevdiği ve aralıklarla devam ettiği resim çalışmalarını emekli olunca yoğunlaştırdı. Turhan Ekici Atölyesi’nde sürdürdüğü çalışmalar sırasında iki kişisel sergi gerçekleştiren usta ressam, yurtiçinde grup ve karma olmak üzere çok sayıda sergiye katıldı.

Resimlerinde ağırlıklı olarak Türk-Anadolu temasını işleyen Zeynep Çetinkaya, özgün figür ve renk seçimi ile sanatseverlere özgün eserler sunuyor. Türk-Anadolu temasını doğa, manzara, hayvan figürleri ve portre figürleri ile birleştiren Çetinkaya, kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Zeynep Çetinkaya Anadolu Resimleri

Ressamın özgün yorumlarından oluşan toplamda 30 tablonun yer aldığı sergi, Ağustos ayının sonuna kadar Mall of Antalya Sanat Galerisi’nde ziyarete açık olacaktır.

Tarih: 03 / 08 / 2019
MALL OF ANTALYA
© 2018 MOA Blog. Tüm hakları saklıdır.