TR EN RU

Yeni Başlayanlar İçin Yoga Önerileri

Yoga, fiziksel ve zihinsel sağlığımızı iyileştirmek için nefes almaya odaklanan bir egzersiz şeklidir. Sankristçe yuj kelimesinden gelen yoganın anlamı bağ ya da bağlanmaktır. Çıkış yeri Hindistan olan Yoga yaklaşık 5.000 yaşında olan bir felsefedir.
Yeni Başlayanlar İçin Yoga Önerileri

Neden Yoga yapmalıyım?
Yoga ile amaçlanan; fiziksel ve zihinsel mutluluğa ulaşmak, zihinde ve bedende doğal bir denge oluşturmak, zihni modern hayatın hızlı temposundan kaynaklanan olumsuz düşüncelerden uzaklaştırmak ve vücudu yavaşça canlandırmaktır.

Yogaya başlamak için en uygun yaş hangisidir?
Yoganın yaşı yoktur, her yaştan insan yoga yapabilir. Çocuklar için özel çocuk yogası bulunmaktadır. Rekabet olmayan bir ortamda yapılan yogada çocukların kendine güvenleri olur ve kendilerini daha iyi ifade edebilirler.

Kronik rahatsızlıkları olanlar ve hamileler yogaya başlamadan önce doktorlarına danışmalılar.

Yoga Ekipmanları

Yoga yaparken nelere dikkat etmeliyim?
Yogaya başlarken iyi bir eğitmenden ders almak gereklidir. Duruşlar bedene zarar vermeyecek şekilde uygulanmalı beden zorlanmamalı. Bilinçsizce yapılan yoganın yarardan çok zararı olur. Her seansa mutlaka ısınma hareketleriyle başlanmalı. Yoga yapılan mekan iyi havalandırılmış olmalı. Yemekten sonra yoga yapılması kesinlikle önerilmez. Yemeklerden en az 2-3 saat sonra yoga yapılmalı.

Yogaya başlamak için nelere ihtiyacım olacak?
Yogaya başlamak için ihtiyacınız olanlar öncelikle vücudunuz, zihniniz ve biraz merak. Bunlarla beraber yoga için uygun tayt ve ya şort, rahat ve esnek tişört. Özel ayakkabıya ihtiyacımız olmayacak çünkü yoga çıplak ayakla yapılır. Yoga için gereken tüm ihtiyaçlarınızı Mall of Antalya Under Armour mağazasından temin edebilirsiniz.

Tarih: 13 / 06 / 2020
MALL OF ANTALYA
Kategori: EĞLENCE
© 2018 MOA Blog. Tüm hakları saklıdır.