TR EN RU
Kampanylarımızdan haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olabilirsiniz

Valiz/Bavul Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yolculukta ve sonrasında rahat etmek için yeni bavul alırken nelere dikkat etmek gerekir bütün püf noktaları yazımızda bulabilirsiniz. Gelelim Bavul/valiz alırken dikkat etmeniz gerekenlere…
Valiz/Bavul Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sık seyahat edenler iyi bilir, birkaç seyahatten sonra bavullardan biri ya yırtılır, ya da tekerlekleri kırılır. En kullanışlı bavul nasıldır? Hangi bavul daha uzun ömürlüdür? Yolculukta ve sonrasında rahat etmek için yeni bavul alırken nelere dikkat etmek gerekir bütün püf noktaları yazımızda bulabilirsiniz. Gelelim Bavul/valiz alırken dikkat etmeniz gerekenlere…

 1. Valiz Ağırlığı

  Valiz Ağırlığı

  İster kabin boy, ister orta isterse büyük olsun hafiflik birinci şart. Unutmayın siz zaten içini dolduracaksınız. Her ne kadar tekerlekli olursa olsun valiziniz indirip kaldırırken birçok kez taşımanız gerekecek. Üstelik havayollarının ağırlık sınırları da söz konusu. Bu yüzden yeni bavul alırken boş ağırlığına asla kanmayın. Hafif olan bavul seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Deepo Outlet Samsonite mağazasındaki ağırlık ölçer ve bavul detayları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 2. Tekerlekler

  Valizinizi genellikle havayolu seyahatlerinde kullanıyorsanız tekerlek sayısı önemlidir. Her ne kadar 2 tekerlekli çek çekli bavullar iş görse de 4 tekerlekli bavulun rahatlığını size sunmayacaktır. Bavul alırken tekerleklerin bavula monte ediliş şekline ve bağlantı parçalarının sağlamlığına dikkat edin. Uçak yolculuklarında bavul hasarları çoğunlukla tekerlek kırılması şeklinde olabiliyor. Dış kabuğu gayet sağlam olsa da küçük ve kalitesiz monte edilmiş tekerlekler sorun yaratabilir. Yeni bir valiz seçimi yaparken üşenmeden ters çevirin, tekerlek bağlantılarını inceleyin.

 3. Dış Kabuk

  Valiz Kabuğu

  Dış kabuğu kalın olanları ağırlık problemi sebebiyle tercih etmemenizi öneririz. O yüzden çok güvendiğiniz markalar dışında sert kabuklu bavullar tavsiye edilmez. Kumaş valiz alıyorsanız ise mutlaka su ve nem geçirmez bir malzeme olmasına dikkat edin. Bu özellikteki valiz modellerine Mall of Antalya alışveriş merkezi Studio Fashion mağazasında rahatlıkla bulabilirsiniz.

 4. Körüklü ve Körüksüz Modeller

  Körüklü Valiz

  Yolculuğa çıkmadan önce özenle yerleştirdiğiniz eşyalarınız dönüş yoluna çıkarken bavula sığmıyorsa mutlaka körüklü valiz modellerini tercih etmeniz gerekir. Bu tarz durumlar hepimizin başına gelmiştir. Önlem almak amacıyla körüklü valiziniz sayesinde bavul hacminiz %20 genişler. İkinci bir bavul da taşımamış olursunuz.

 5. Dikiş Kalitesi

  Valizinizin pahalı olması kaliteli olduğu anlamına gelmez, bu konu valiz seçimi yaparken başımıza gelen en sık olaydır. Özel dikişli valizler sağlamlık ve kalite açısından sizi yarı ylda bırakmayacaktır. Bu sebeple valiz alırken dikiş kalitesine dikkat etmelisiniz.

 6. Çekçek Boyu ve Malzemesi

  Valiz Çekcek

  Yeni bavul satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri çekçek saplarıdır. Bunların bavula bağlantı parçaları mutlaka dayanıklı ve sağlam malzemeden olması gerekmektedir. Alırken mutlaka boyunuza uygun olan valizi tercih edip, münkün olduğu kadarda çek çek sapını denemenizi öneririz.

 7. Renk?

  Renkli Valizler

  İster uçak, ister otobüs isterse gemi seyahatinde olsun bavulların %80’i siyahtır. Bu da valizinizin diğerleriyle karışmasına, uzaktan hemen seçilememesine sebep olur. O yüzden yeni bavul alırken biraz daha cesur olun, farklı renkleri tercih edin. Mall of Antalya Matmazel mağazasındaki rengarenk bavul modellerine göz atmadan kararınızı vermeyin.

 8. İsim Etiketi

  Valiz Etiketleri

  Bavulunuzun uçakta veya herhangi bir yerde kaybolmaması için üzerine yazacağınız isim ve adres çok önemlidir. Adres, telefon ve isim bilgisi olmayan bavullar kaybolduğunda herhangi bir hak iddia etmeniz çok zor olur. Bu sebeple Mall of Antalya ve Deepo alışveriş merkezinde isim etiket olan bavul modellerini tercih ederseniz bavulunuzun kaybolma riskini en aza indirmiş olursunuz.

Tarih: 07 / 03 / 2019
MALL OF ANTALYA
Kategori: MODA
© 2018 MOA Blog. Tüm hakları saklıdır.