TR EN RU

Sonbaharda Enerjimizi Arttıracak Yiyecek ve İçecekler

Sonbaharın gelmesiyle birlikte vücudumuz kendisini kışa hazırlamaya başlar ve bu enerjimizi düşürür. Yataktan kalkmak daha zor hale gelir, güneşin etkisi azalır..
Sonbaharda Enerjimizi Arttıracak Yiyecek ve İçecekler

Sonbaharın gelmesiyle birlikte vücudumuz kendisini kışa hazırlamaya başlar ve bu enerjimizi düşürür. Yataktan kalkmak daha zor hale gelir, güneşin etkisi azalır, hava daha hızlı karardığından erkenden uykumuz gelir. Peki, bunları yaşamamak için nelere dikkat etmeliyiz.

Su Tüketin
Yaz aylarında terleyerek fazla sıvı kaybederiz ve bu yüzden su tüketimimiz de artar. Sonbaharda ve kış aylarında su tüketimine fazla dikkat etmediğimiz için enerji kaybı yaşarız. Gün içinde enerjiniz düştüğünde öncelikle bir bardak su içebilirsiniz. Su içmeyi sevmiyorsanız içine bir parça limon, nane ya da tarçın atarak aroma ekleyebilirsiniz.

 

Kuruyemiş
Herkes abur cubur yemeye bayılır özellikle kan şekerim düştü deyip bir parça çikolatayı hiç düşünmeden yeriz. Fakat bu küçük atıştırmalar enerjimizi çok kısa bir süre yükseltir. Bunun yerine gün içinde enerjiniz düştüğünde kuruyemiş ve ya kuru meyve tüketerek hem enerjinizi yükseltip hem de tokluk hissedebilirsiniz.

 

Probiyotik ürünler
Probiyotik açıdan zengin besinlerin tüketimini arttırmak hem enerjimizi yükseltir hem de bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Yoğurt ve ayran beslenme kültürümüzün en güçlü alışkanlıklarındandır ve her mevsim yoğunluklu olarak tüketilir bunların yanı sıra kefiri de eklersek gün içinde kendimizi çok daha iyi hissederiz.

 

Sebze ve Meyve Tüketin
Ülkemiz sebze ve meyve üretimi açısından dünyanın en şanlılarından biri. Her mevsim taze sebze ve meyveye erişebiliyoruz. Sonbahar mevsiminde de hem vitamin hem de lif açısından zengin yiyecekler tüketmemiz enerjimizi yükseltirken hastalıklara karşı bir kalkan görevi görür.

 

BigChefs Kahvaltısı
Havaların soğumasıyla yataktan geç kalkmak isteyeceğimizi yazının başında da belirtmiştik. Belki de 5 dakika fazla uyumak kahvaltı yapmaktan daha cazip gelebilir. Gün içinde kahvaltıyı atlarsak tüm gününüzün yorgun geçeceğini de unutmayın. Ne kadar erken kalkarsanız kalkın güne kahvaltıyla başlamak sizi zinde ve dinç tutacaktır.

Zengin ve sağlıklı kahvaltı çeşitleriyle Big Chef MOA’da sizleri bekliyor.

Tarih: 17 / 10 / 2020
MALL OF ANTALYA
Kategori: LEZZET
© 2018 MOA Blog. Tüm hakları saklıdır.