TR EN RU

Sokak Hayvanlarına Yardım Etmenin 4 Kolay Yolu

Hem hava şartları hem de barınma ve yemek ihtiyaçları sokaktaki dostlarımızın yaşamlarını büyük ölçüde güçleştiriyor. İster istemez olumsuz şartlara maruz kalan bu sevimli dostlarımıza, küçük ama etkileyici iyiliklerle destek olarak, onların yaşamlarını daha...
Sokak Hayvanlarına Yardım Etmenin 4 Kolay Yolu

Hem hava şartları hem de barınma ve yemek ihtiyaçları sokaktaki dostlarımızın yaşamlarını büyük ölçüde güçleştiriyor. İster istemez olumsuz şartlara maruz kalan bu sevimli dostlarımıza, küçük ama etkileyici iyiliklerle destek olarak, onların yaşamlarını daha değerli kılabilmek ise oldukça basit. İşte sizler için küçük, dostlarımız için anlamı büyük olan 4 kolay öneri;

 

Bir Kap Mama Verebilirsiniz
Kedi, Köpek Maması
Günlük vereceğiniz bir kap mama sokaktaki dostlarımızın düzenli bir şekilde beslenmesine yardımcı olarak daha sağlıklı olmalarını sağlıyor. Mahallenizde dostlarımızın olduğu yerlere her gün düzenli bir şekilde mama bırakarak, sokak hayvanlarının hem taze mama yemelerini sağlayabilir hem de karınlarını doyurmalarına yardımcı olabilirsiniz. Eğer mama seçiminizi kendi evinizdeki yemekten yana kullanmak istiyorsanız, haşlamış olduğunuz et ve tavuklardan verebilirsiniz.

 

Bir Kap Su Verebilirsiniz
Hayvansever
Hayvanlar da insanlar gibi gün içerisinde su içme ihtiyacı hissediyor. Özellikle sıcak havalarda çok daha gereksinim duydukları su ihtiyacı, kimi zaman onları halsiz ve bitkin bırakabiliyor. Bu yüzden sokaktaki dostlarımızın kendilerini bitkin ve halsiz hissetmemeleri için apartman önlerine ya da hayvanların yaşadıkları alana bir kap su bırakarak onları sevindirebilirsiniz.

 

İlginizi ve Sevginizi Onlara Gösterebilirsiniz
Sevgi ve ilgi
Her daim ilgiye ve sevgiye muhtaç olan sokaktaki dostlarımız, gün içerisinde insanlarla oynamaktan ve sevilmekten oldukça mutlu oluyor. Onlara ayıracağınız bu değerli vakitler, dostlarımızın sokakta kendilerini daha iyi hissetmelerine ve pozitif olmalarına yol açıyor. Siz de bu koşulsuz sevgiyi sokakta yaşamakta olan hayvanlara aktararak, onların daha enerjik bir hayat geçirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

 

Onları Sahiplenebilir ya da Evinizde Ağırlayabilirsiniz
Kedi, Köpek Maması
Sokakta çoğu zaman zor şartlar altında hayatta kalmaya çalışan dostlarımızı evinize alarak sahiplenebilir eğer sahiplenme durumunuz yok ise de kısa süreli de olsa bu güzel dostlarımıza evinizin kapısını açarak onları misafir edebilirsiniz.

 

Siz de sokakta yaşamakta olan dostlarımıza küçük bir iyilik yapmak istiyorsanız Mall of Antalya Migros’ta birçok çeşidi bulunan mamalardan alarak onları hem mutlu edebilir, hem de karınlarını doyurabilirsiniz.

Tarih: 03 / 10 / 2019
MALL OF ANTALYA
Kategori: EV YAŞAM
© 2018 MOA Blog. Tüm hakları saklıdır.