TR EN RU

Kış Aylarında Tüketilmesi Tavsiye Edilen Sebzeler

Kış aylarında havaların gittikçe soğumaya başlaması, bünyemizi hastalıklara karşı çok daha duyarlı bir hale getiriyor..
Kış Aylarında Tüketilmesi Tavsiye Edilen Sebzeler

Kış aylarında havaların gittikçe soğumaya başlaması, bünyemizi hastalıklara karşı çok daha duyarlı bir hale getiriyor. Oldukça soğuk olan bu havalarda, belli başlı sebzeleri daha fazla tüketmeye özen göstererek vücut direncimizi ve bağışıklık sistemimizi soğuk hava koşullarına karşı güçlendirebilmemiz mümkün. Gelin, kış aylarında tüketebileceğiniz doğal vitamin deposu olan sebzeleri hep birlikte inceleyelim;

 

Kök Sebzelerin Tatlı Besin Kaynağı: Havuç
Kök Sebzeler
Kök sebze familyası içerisinde tatlı tadı ile meşhur olan havuç, birbirinden zengin faydaları ile kışın tüketilmesi gereken sebzeler içerisinde yer alıyor. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkı sağlayan bu doğal besin kaynağı antioksidan, kalsiyum, fosfor, sodyum ve C vitamini kaynağı olan yapısıyla kış aylarında sizlere etkileyici bir takviye olacak.

 

Şifalı Sebzeler İçerisinde Yer Alan Brokoli
Brokoliler
Bağışıklık sistemine faydası oldukça yüksek olan brokoli, zengin antioksidan içeren yapısıyla vücuttaki hücrelerin yenilenmesine yardımcı oluyor. İster çiğ isterseniz de pişmiş olarak tüketebileceğiniz bu şifalı sebze özellikle kış aylarında, tüketicilerine vitamin açısından oldukça cömert davranıyor. K ve C vitaminlerinin yanı sıra demir, fosfor, kükürt gibi minerallere sahip olan brokoli, kışın tüketilmesi tavsiye edilen bitkilerden.

 

Kışın Vazgeçilmez Sebzesi: Beyaz Lahana
Beyaz Lahanalar
Kışın vazgeçilmez sebzesi olan beyaz lahana, yemek alternatif çeşitliliği ile sizlere bu soğuk havalarda muhteşem bir besin kaynağı sağlıyor. İster yemeğini, ister turşusunu isterseniz de sarmasını yapabileceğiniz bu faydalı sebze, bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı oluyor. Vitamin ve mineral zenginliği ile bünyenizin hastalıklara karşı korunmasına katkı sağlayan beyaz lahanayı kış aylarında sık sık tüketebilirsiniz.

 

Sağlık Deposu Olarak Bilinen Mucizevi Besin: Turp
Turplar
Yüksek lif oranına sahip yapısıyla vücut için oldukça yararlı olan turp, vitamin ve mineral açısından da oldukça faydalı bir sebze. Vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olan turp, halk arasında sağlık deposu olarak biliniyor. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve vücut direncinin artmasına yardımcı olan bu etkileyici sebzeyi, kışın daha çok tüketebilirsiniz.

 

Siz de kış aylarını daha sağlıklı bir şekilde geçirmek istiyorsanız; Mall of Antalya Migros mağazasındaki vitamin deposu bu sebzelerden alarak bağışıklığınızı güçlendirebilirsiniz.

Tarih: 17 / 01 / 2020
MALL OF ANTALYA
Kategori: LEZZET
© 2018 MOA Blog. Tüm hakları saklıdır.