TR EN RU

Kahve Hakkında Bilinmesi Gereken 4 Şey

Günümüzde birçok insan için vazgeçilmez içeceklerden birisi de kahvedir. Güne kahve içmeden ayılamıyorum diyenlerin sayısı da gittikçe artmaktadır..
Kahve Hakkında Bilinmesi Gereken 4 Şey

Günümüzde birçok insan için vazgeçilmez içeceklerden birisi de kahvedir. Güne kahve içmeden ayılamıyorum diyenlerin sayısı da gittikçe artmaktadır. Özellikle son yıllarda değişik konseptlerde açılan cafeler ve kahve çeşitliliğinin çoğalmasıyla kahve bağımlılarına da sıklıkla rastlar hale geldik.

Peki bu kadar sık tüketilen kahvenin yararları var mı? Varsa nelerdir?

Yağ Yaktırır
Kahve Yağ Yaktırır
Kahve içmek yağ yakımını hızlandırır. Kahvenin içeriğinde bulunan kafein sinir sistemimize etki ederek adrenalin düzeyimizi arttırır. Spordan önce içilen bir bardak kahve fiziksel aktivitemizi olumlu yönde etkiler.

 

Zihni Açar
Kahve Zihin Açar
Ders çalışmaya başlamadan önce veya ders sırasında içilen kahve zihnimizi uyanık tutmaya yardım eder ve adrenalin düzeyimizi arttırır. Yorgunluk hissini azaltan kahve enerji düzeyimizi de artmasına yardım eder.

 

Hafızayı Güçlendirir
Kahve Hafızayı Güçlendirir
Kahvenin içindeki kafein maddesi hafızamızı güçlendirir. Alzheimer oluşumunda rol oynayan beta amiloid birikimini önleyerek alzheimer riskini azaltır.

 

Kalbe İyi Gelir
Kahve Kalbe İyi Gelir
Günde bir bardak tüketilen kahve kalp hastalıklarına yol açan damar tıkanıklıklarını önleyerek kalp sağlığımızı korumamıza yardımcı olur.

 

Her yiyecek ve içeceğin tüketiminde olduğu gibi kahve tüketimini de dengeli bir hale getirmeliyiz. Özellikle kilo vermek isteyenler şekerli ve kremalı kahvelerden uzak durmalı.

Tüm kahve severleri Mall of Antalya Kahve Dünyası’nın eşsiz kahvelerini denemeleri için bekleriz.

Tarih: 30 / 09 / 2020
MALL OF ANTALYA
Kategori: LEZZET
© 2018 MOA Blog. Tüm hakları saklıdır.