TR EN RU

Hava Değişimine Karşı Nasıl Korunmalıyız?

Sonbaharın gelmesiyle birlikte havaların aniden soğumaya başlaması, vücut direncinin düşmesine neden olabiliyor. Vücut bağışıklığının zayıflaması ile birlikte hastalıklara karşı daha müsait hale gelen bünyemiz, hava değişiminin etkisiyle çok daha hassas oluyor..
Hava Değişimine Karşı Nasıl Korunmalıyız?

Sonbaharın gelmesiyle birlikte havaların aniden soğumaya başlaması, vücut direncinin düşmesine neden olabiliyor. Vücut bağışıklığının zayıflaması ile birlikte hastalıklara karşı daha müsait hale gelen bünyemiz, hava değişiminin etkisiyle çok daha hassas oluyor. Bu durum karşısında bir takım önlemler alarak, hava değişimine karşı bünyenizi koruyabilirsiniz.

İşte, hava değişimine karşı kendinizi koruyabileceğiniz 4 öneri;

 

Bol Bol Meyve ve Sebze Tüketmeye Özen Gösterin
Sebze ve Meyve Tüketin
Vitamin ve mineral açısından oldukça önemli bir role sahip olan sebzeler ve meyveler, ani hava değişimine karşı kullanabileceğiniz en yararlı kalkanlardan birisi oluyor. Besin değerleri yüksek olan sebzeler ve meyveler, içerisinde bulunan bileşimler sayesinde, vücudunuzun soğuyan havalara karşı mücadele edebilmesini sağlıyor. Bu ay ki market alışverişinizi yaparken siz de Mall of Antalya & Deepo Outlet Center Migros’u ziyaret ederek sepetinizi sebze ve meyve ile doldurarak hem sağlıklı beslenebilir hem de vücut direncinizi arttırabilirsiniz.

 

Bitki Çayı Tüketiminizi Çoğaltmaya Çalışın
Bitki Çayı Tüketin
Doğal yollarla vücudunuzu güçlendirmenize olanak sağlayan bitki çayları, saymakla bitmeyen mucizevi özellikleri sayesinde sizlere sağlıklı bir seçim imkânı sağlıyor. Özellikle ani hava değişimi zamanlarında ve mevsim geçişlerinde faydasını çok daha fazla hissedebileceğiniz bu lezzetli çaylardan kendinize kış çayı yaparak her gün düzenli olarak tüketebilirsiniz. Eğer çay yapmaya vaktiniz yok ise, Mall of Antalya Big Chefs’e uğrayarak birbirinden taze olan bitkisel çayları sağlıkla yudumlayabilirsiniz.

 

Mevsime Uygun Kıyafet Seçmeye Dikkat Edin
Kıyafet seçimi
Gereğinden fazla ince ya da kalın kıyafetler giymek, vücudun terlemesine ya da üşütmesine neden olarak, gün içerisinde bünyemizi zorlayabiliyor. Mevsime uygun kıyafet seçimine özen göstererek gününüzü çok daha verimli ve kaliteli geçirebilmeniz ise mümkün. Havanın güneşli olduğu günlerde bile yanınıza bir ceket ya da hırka alarak kendinizi aniden çıkacak rüzgarlardan koruyabilirsiniz.  Birbirinden şık,  özgün hırka ve ceket modellerini keşfedebileceğiniz Mall of Antalya & Deepo Outlet Center Mavi, H&M, Koton ve Marks&Spencer mağazalarına göz atabilirsiniz.

 

Egzersiz Yapmaya Özen Gösterin
Egzersiz Yapın
Doğada küçük bir yürüyüş, spor merkezinde keyifli bir antrenman ve stres giderici bir meditasyon… Kendinizi çok daha iyi ve sağlıklı hissetmenize yardımcı olan spor, hava değişimine karşı güçlü bir direnç kazanmamızı sağlıyor. Siz de her gün düzenli spor yaparak, sonbahar aylarında kendinizi daha huzurlu ve sağlıklı hissedebilirsiniz. Spora dair aradığınız birçok ürünü ise, Mall of Antalya & Deepo Outlet Center’da bulunan Kar Spor, Under Armour, Adidas ve Sportive Outlet mağazalarında bulabilirsiniz.

Tarih: 17 / 10 / 2019
MALL OF ANTALYA
Kategori: MODA-LEZZET
© 2018 MOA Blog. Tüm hakları saklıdır.