TR EN RU
Kampanylarımızdan haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olabilirsiniz

Türkülü Seyirlik: Fırat Tanış ile “Gelin Tanış Olalım” Mall of Antalya Gösteri Merkezi’nde!

Fırat Tanış oyunculuğu, sözü, şiiri, müziği ve enfes yorumuyla seyircisine adeta bir terapi vadediyor. 19 Ocak Cumartesi günü saat 20:30’da Mall of Antalya Gösteri Merkezi’nde sevenleriyle buluşacak.
Türkülü Seyirlik: Fırat Tanış ile “Gelin Tanış Olalım” Mall of Antalya Gösteri Merkezi’nde!

Aslen Gürcistan Ahıska kökenli olan Fırat Tanış, 5 Mayıs 1975 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Tam adı Nuri Fırat Tanış'dır. Tiyatro merakı 1991 yılında Fikirtepe Mehmet Beyazıt Lisesinde eğitim görürken başlamıştır. O dönemlerde düzenlenen İstanbul Liselerarası Tiyatro Yarışmasında oyunculuk ödülleri kazanmıştır. Köşe yazarlığı ve müzisyenlik yapan oyuncu ilk bestesini 15 yaşında oluşturmuştur. Teoman, Emre Altuğ, Levent Yüksel, Gülay gibi pek çok ismin seslendirdiği besteleri vardır. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nde yapmıştır. 1998'de konservatuardan mezun olunca aynı yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında 2001 yılına kadar oyunculuk görevini sürdürmüştür. Aynı zamanda Nazım Hikmet Tiyatro Akademisi ve Kadıköy BLOK'ta oyunculuk dersleri vermiştir.

Fırat Tanış Türküleri

1995 yılında televizyon dünyasına adım atan Tanış, Kanal 6'da yayınlanan sit-kom tarzı komedi dizisi “Radyo Madyo” ile ilk kez kameralar karşısına geçmiştir. Fırat Tanış’ın kariyerinde profesyonel anlamda ilk dizi projesini 2002 yılında TRT ekranlarında yayınlanan Yeditepe İstanbul’da yapmıştır. 2009 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan “Geniş Aile” dizisindeki ‘Koyu Bilal' rolüyle ise fenomen olmuştur. 2002 yılında, “Sır Çocukları” adlı sinema filmiyle, beyaz perdeye de ilk adımını atan yetenekli sanatçı; bu sinema filminde sergilediği oyunculuk performansıyla, birçok ödül kazanmış ve sonraki yıllarda da önemli sinema yapımlarında roller ve ödüller almıştır. Ünlü oyuncu Tanış; 2013 yapımı “Karınca Kapanı” adlı sinema filminin başrol oyunculuğu ile birlikte yönetmenlik, kurgu ve senaryosunu da üstlenmiştir.

Fırat Tanış ile “Gelin Tanış Olalım” bize farklı kültür ve yörelere ait 11 türkünün de yer aldığı muhteşem bir gösterinin kapılarını aralıyor.

Oyunun yazarı Prof.Dr. Semih Çelenk’in anlatımına göre bu yol hikayesini yazarken Yunus Emre’den yola çıkılmış ve yolda olmanın verdiği haz işlenmiştir.

“Bu yol uzaktır,menzili çoktur,

Geçidi yoktur derin sular var."

Kibirden kavgaya, servetten korkuya … tüm engeller aşılamasa, menzile varılamasa bile mühim olan yolda olmak. İşte o yolun ışıkları; Yunus Emre’den Aşık Veysel’e, Pir Sultan’dan İbrahim Hakkı’ya, Somuncu Baba’dan Karacaoğlan’a… hep bunu öğütlemişlerdi. Aradığımız sır belki de hiç tahmin edilmedik kadar kolay bir yerde saklıdır.

Fırat Tanış Türkü Söylüyor

Fırat Tanış bu 11 türküyü söylerken, oyunculuğuyla, sözü, şiiri, müziği ve enfes yorumuyla harmanlıyor ve seyircisine adeta bir terapi vadediyor. 80 dakika sürecek olan oyun, 19 Ocak Cumartesi günü saat 20:30’da Mall of Antalya Gösteri Merkezi’nde sevenleriyle buluşacak.

Bilet satın almak için tıklayın

Tarih: 11 / 01 / 2019
MALL OF ANTALYA
© 2018 MOA Blog. Tüm hakları saklıdır.