TR EN RU

Fit Tutan Nefis Salatalar

Salata denilince aklımıza ilk olarak mevsim yeşillikleri, limon ve yağ karışımı gelir; fakat günümüzde bu kadar çeşit salata olması algımızı değiştirdi. Salatalar iştah açıcı, renk ve şekilleri ile sofraların dekoru olduğu gibi, mide salgısını artırdıklarından dolayı yemeklerin kolay sindiriminde de önemli yer tutarlar.
Fit Tutan Nefis Salatalar

Beslenmesine önem veren kişi kendisine ilk önce ‘’bugün salata tüketimi yaptım mı?’’ diye sormalıdır. Daha az kalorisi olan salataların hem tokluk hissi verme hem de beslenme açısından ideal olduğu bilinmektedir. Günümüzde, restoranlarda ana yemekler kadar geniş yer tutan salatalar öncelikli olarak sağlıklı beslenme ve diyet yapma eğiliminin artmasıyla oluşmuştur.

Soslarıyla ilgi çeken salata menüleri peynir, et, balık, tavuk, tahıllar ve zengin sunumları ile oldukça ilgi görmektedir. Zengin içeriği ne kadar çok olursa olsun salata sağlıklı bir diyet yemeğidir. Salata içeriğinde et, tavuk ve balık ürünleri varsa ekstra bir ana yemek almamıza gerek yoktur. Eğer salatanızı tahıl veya baklagillerden yana tercih ettiyseniz; aynı öğündeki ekmek tüketimini kaldırmalısınız. Bunların yanı sıra; hellimli salata, avokadolu salata, semizotu salatası gibi alternatifleri de değerlendirebilirsiniz.

BigChefs Salataları

Oldukça sağlıklı bir besin kaynağı olan salata, lifli beslenme de önemli bir yer tutmaktadır. Bol lifli beslenmenin kolesterol düzeylerini düşürdüğü ve kabızlığı önlediği kabul edilen bir gerçektir. Kalp hastalığı, hemoroit, şeker hastalığı, divertikül, iritabl kolon sendromu, kolorektal kanser gibi birçok hastalığa karşı korunmada bol lifli gıdalar yardımcı olacaktır. Az kalorili besinler tüketerek lif alımınızı artırmak istiyorsanız bol bol salata tüketebilirsiniz. Sağlıklı yaşamı seçerek tercihinizi salatadan yana kullanmak için, Mall Of Antalya Big Chef’s e uğramayı unutmayın.

Tarih: 01 / 04 / 2019
MALL OF ANTALYA
Kategori: LEZZET
© 2018 MOA Blog. Tüm hakları saklıdır.