TR EN RU

Doğru Smokin Nasıl Seçilir?

Özel bir günde, düğünde ya da davette sizleri şık bir görünüme kavuşturan smokin, yıllardır klasik duruşu ile modaya ilham veren en özel tasarımlardan biri olmaya devam ediyor. Peki, modaya yön veren bu tasarımları seçerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor?
Doğru Smokin Nasıl Seçilir?

Özel bir günde, düğünde ya da davette sizleri şık bir görünüme kavuşturan smokin, yıllardır klasik duruşu ile modaya ilham veren en özel tasarımlardan biri olmaya devam ediyor. Peki, modaya yön veren bu tasarımları seçerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Gelin, doğru smokin seçimi nasıl yapılmalı hep birlikte inceleyelim.

 

Vücut Hatlarına Uygun Bir Smokin Tercih Edilmeli
Vücut Hatlarına Uygun Smokin
Smokin seçimi yaparken öncelikle dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, smokinin vücut hatlarınıza uygun olmasıdır. Bunun için smokininizi bol ya da dar kesim bir model olarak değil; üzerinize tam oturan bir modelden yana tercih etmelisiniz. Böylelikle smokin vücudunuz ile daha uyumlu olarak sizlere kusursuz bir görünüm kazandıracaktır.

 

Mevsime ve Mekana Uygun Smokin Seçimi
Mevsime Uygun Smokin
Sizlere kumaş ve renk seçiminde farklı seçenekler sunan smokinler, mevsim ve mekâna göre tercih edebileceğiniz alternatifleri ile çok daha şık olabilmenizi sağlıyor. Açık alanda giyeceğiniz açık renk tonlara sahip smokinler ve kapalı alanda giyeceğiniz koyu renk smokinler, mevsime uygun kumaş detayı ile çok daha konforlu ve bütün olmanızı sağlayacaktır.

 

Kusursuz Gömlek Seçimi
Smokin Gömlek Seçimi
Smokin seçimi kadar büyük bir öneme sahip olan gömlek seçimi, katılacağınız etkinlikte çok daha klas görünebilmenizi mümkün hale getiriyor. Dar kesim tercih edeceğiniz gömleğiniz, ceketinizi çıkardığınız zaman vücudunuzu sarmalı ve kesinlikle bol durmamalıdır. Böylece gömleğiniz çok daha uygun bir kalıpta duracaktır.

 

Aksesuar Seçiminde Bütünleyici Parçalar

Smokin Aksesuar Seçimi


Saatler, kol düğmeleri, ayakkabılar, kemerler ve elbette ki papyonlar… Smokininizin tam ve eksiksiz gözükmesini sağlayan bu aksesuarlar, tamamlayıcı yapılarıyla çok daha şık ve asil bir görünüm kazanmanızı sağlıyor. Bu aksesuarlar içerisindeki ayakkabı ve kemer seçiminizi rugan modeller ile taçlandırarak çok daha trend bir görünüm kazanabilir, hatta kol düğmesi renginizi de bu aksesuarlar ile aynı ton da tercih ederek kusursuz bir bütünlük kazanabilirsiniz.
 

Siz de smokininiz ile göz kamaştırmak istiyorsanız, Mall of Antalya & Deepo Outlet Center D’S Damat mağazalarını keşfedebilirsiniz. Unutmayın, Smokin DS Damat’tan Alınır.

Tarih: 20 / 09 / 2019
MALL OF ANTALYA
Kategori: MODA
© 2018 MOA Blog. Tüm hakları saklıdır.