TR EN RU

Doğadan Gelen Sağlık: Kış Çayları

Mevsim geçişlerinin olmazsa olmazı kış çayları ile sizde bağışıklığınızı güçlendirin. Adaçayı, ıhlamur, karanfil, tarçın, zencefil, melisa otu, ısırgan otu, kuşburnu, nane limon, papatya ve daha birçok bitkiyi mutfak dolaplarımızda ya da saksılarımızda ihtiyacımız için bulunduruyoruz.
Doğadan Gelen Sağlık: Kış Çayları

Birçok bitki çayını uzmanların tavsiyesi üzerine demleme usulü yapmanız gerekmektedir. Aksi halde bitkinin kaynatılması ile sağlığı korucu etkisini azaltmış ya da tamamen yok etmiş olacaksınız.

En çok tüketilen birkaç çayı ve faydalarını sizler için derledik.

 

Adaçayı
Adaçayı
Adaçayı, doğada kendiliğinden yetişen, ballıbabagiller familyasından olan çiçekli bir bitki türüdür. Mevsim geçişlerinin en çok tüketilen bitki çaylarından olup boğaz ağrısına iyi gelmektedir. Aynı zamanda kan şekerini düşürüp zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlamaktır.

 

Ihlamur
Ihlamur
Ihlamur ağacı hem görsel olarak hem de sağlığa faydaları bakımından çok fazla tercih edilen ılıman iklim türü bitkilerindendir. Öksürük kesici olup sindirim sistemine iyi gelir. Hatta cilt bakımı, saç bakımı ve gözaltı morlukları içinde kullanılır.

 

Zencefil
Zencefil
Zencefil tropikal iklimlerde kolaylıkla yetişen, kök yumrularının baharat ve ilaç olarak kullanıldığı, içerisinde güçlü antioksidan barındıran bir bitkidir. Zencefil çayının yapımı diğer bitkilerden farklı olup demleme usulü olarak değil kaynatılarak yapılmaktadır. Tadının acı olması sebebiyle çayınızı yeterli miktarda bal ile tatlandırırsanız daha lezzetli olacaktır. Zencefil, solunum yollarını açıp öksürüğü keser ya da hafifletir. Taze ve kurutulmuş olmak üzere her iki haliyle de kullanabilirsiniz.

 

Ürünlerin hepsini ve daha fazlasını Mall Of Antalya Arifoğlu ve Migros mağazalarından bulabilirsiniz.

Tarih: 23 / 10 / 2021
MALL OF ANTALYA
Kategori: LEZZET
© 2018 MOA Blog. Tüm hakları saklıdır.