TR EN RU

Çocuklar Okul Hayatına Nasıl Hazırlanmalı?

Çocukların hayatında yeni bir sayfa açan okul serüveni, kimi zaman çocuklarda korku ve endişeye dönüşerek zor anlara sebep olabiliyor. Okul kavramının ne olduğunu pek bilmeyen ve ailesinden ayrılmak istemeyen çocuklarda daha çok görülen bu durum karşısında belli önlemler alarak, çocuğunuzu okul hayatına alıştırabilmeniz mümkün...
Çocuklar Okul Hayatına Nasıl Hazırlanmalı?

Çocukların hayatında yeni bir sayfa açan okul serüveni, kimi zaman çocuklarda korku ve endişeye dönüşerek zor anlara sebep olabiliyor. Okul kavramının ne olduğunu pek bilmeyen ve ailesinden ayrılmak istemeyen çocuklarda daha çok görülen bu durum karşısında belli önlemler alarak, çocuğunuzu okul hayatına alıştırabilmeniz mümkün..

Okul Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmeli

İşte, çocuğunuza okul korkusu konusunda yardımcı olabileceğiniz bir takım öneriler;

  • Öncelikle çocuğunuza karşı her daim sevgiyle ve anlayışla yaklaşarak onun yanında olduğunuzu hissettirmelisiniz.
  • Okula gitmeye teşvik edecek hikaye ve anlatımlarla destekleyerek okul kavramını daha iyi anlamasına yardımcı olabilirsiniz.
  • Çocuğunuzun okul hazırlığını birlikte yapmaya özen göstererek, her sabah okula gidiş vaktini daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.
  • Yeni arkadaşlar edineceğinden ve yeni oyunlar öğreneceğinden bahsederek okula karşı ilgisini arttırabilirsiniz.
  • Okul hakkındaki düşüncelerini olumlu yönde etkileyecek motive edici cümleleri, gün içerisinde ve sohbet arasında çocuğunuza söyleyerek onu yüreklendirebilirsiniz.
  • Çocuğunuzun kendine karşı olan güvenini kazanması ve okul hayatına adapte olması için, okul araç gereçlerini kendisinin seçmesini sağlayabilirsiniz. Böylece, beğenerek seçmiş olduğu ürünler, okula gitmesine ve okulun güvenilir bir yer olduğu düşüncesinin zihnine yerleşmesine yardımcı olabilir.

Okul Araç Gereçleri

Çocuğunuzun okul araç gereçlerine dair aradığı bütün kırtasiye ürünlerini, Mall of Antalya & Deepo Outlet Center D&R, Miniso, ToyzShop ve Yoyo Toys mağazalarını ziyaret ederek, bulabilirsiniz.

Tarih: 31 / 08 / 2019
MALL OF ANTALYA
Kategori: ÇOCUK
© 2018 MOA Blog. Tüm hakları saklıdır.