TR EN RU

Antalya'da Dört Mevsim

Antalya sadece deniz ve yaz turizmi için değil tüm yıl her mevsim gezilecek bir şehirdir..
Antalya'da Dört Mevsim

Antalya sadece deniz ve yaz turizmi için değil tüm yıl her mevsim gezilecek bir şehirdir. Dört mevsimi doya doya yaşayıp aynı zamanda her türlü aktiviteyi rahatlıkla yapabilirsiniz. İşte size Antalya’da dört mevsim yapabileceklerinizin listesi.

Sonbahar
Antalya Sonbahar
Kasım ayıyla birlikte havalar yavaş yavaş serinlemeye başlar. Üstünüze sadece ince bir ceket alıp şehir merkezini gezebilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan Kaleiçi ve Üç Kapılar tarihi dokusunu korumayı başaran yerlerdendir. Özellikle Kaleiçi’nde gezerken butik otellerin ya da cafelerin farklı konseptlerde hazırlanmış mekanlarında kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz.

 

Kış
Antalya Kış
Antalya’da kış turizminin olduğunu söylesek şaşırır mısınız?Evet, Antalya merkezde ılıman bir kış olurken kent merkezinden sadece 50 mt. Kuzeybatıda bir kayak merkezine gidip kış sporları yapabilirsiniz. Saklıkent Kayak Merkezi iki adet piste sahiptir fakat kayak mevsimi diğer merkezlere göre kısa sürmektedir.

 

İlkbahar
Antalya İlkbahar
Yazın sıcağından ve kurak zamanlarından keyif almıyorsanız sizi ilkbaharda şehrimize davet ediyoruz. Peki ilkbaharda Antalya’da neler yapılır? Aslında bunun için ayrı bir başlık altında yazı yazmak gerekiyor. Biz yine de gözden kaçırmamanız gereken yerleri belirtelim. İlkbaharda doğayla iç içe bir yürüyüş için Likya Yolu, yaylalarda vakit geçirmek, Geyikbayırı ve Çakırlar Köyleriniz ziyaret etmek bu yazıdaki önerilerimiz olacak.

 

Yaz
Antalya Yaz
Ülkemizde hatta dünyada deniz ve tatil deyince ilk akla gelen şehirlerin başında Antalya gelir. Şehir merkezinde konaklayıp aynı zamanda denize girebileceğiniz, denizden sonra şehrin tüm aktivitelerinden yararlanabileceğiniz 24 saat uyumayan bir kent. Kalabalıktan hoşlanmıyorum biraz sessizlikte denize gireyim diyorsanız size onlarca koy kucak açıyor. Günlük tekne turlarıyla ziyaret edebileceğiniz tavsiyelerimiz ise; Kekova, Adrasan, Gökliman, Sazak Koyu ve daha sayamadıklarımız

Tarih: 31 / 10 / 2020
MALL OF ANTALYA
© 2018 MOA Blog. Tüm hakları saklıdır.