TR EN RU
Kampanylarımızdan haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olabilirsiniz

Antalya Hatırası Hediyeler: Antalya Severlerin Tercih Ettiği 5 Hediyelik

Antalya denince akla her ne kadar deniz, kum, güneş üçlüsü gelse de Antalya’nın kendine has hediyelik eşyaları ve Antalya tatları da bir o kadar ünlüdür...
Antalya Hatırası Hediyeler: Antalya Severlerin Tercih Ettiği 5 Hediyelik

Antalya denince akla her ne kadar deniz, kum, güneş üçlüsü gelse de Antalya’nın kendine has hediyelik eşyaları ve Antalya tatları da bir o kadar ünlüdür. Antalya’nın gezilip görülecek yerleri içinde bulunan; doğa harikası şelaleler, tertemiz mavi bayraklı denizler, doğa sporlarına uygun arazi alanları, kültürel faaliyetler ve eğlenceli aktivitelerle dopdolu bir tatil imkanı sağlayacak birçok alanı mevcuttur. Doğa harikası Antalya’yı anlatmakla bitiremesek te Antalya’da gezilecek yerler denince ilk akla gelen plajlarından bahsetmeden geçmeyeceğiz. Türkiye'nin en önemli turizm merkezi olan Antalya'nın kıyılarının uzunluğu, girinti ve çıkıntılarda dahil 640 km’dir. Böylesine geniş ve yaz-kış aktivite yapabileceğiniz alanlara sahip Antalya’da sadece kıyı şeridinde gezinti yapsanız daha en az bir haftalık tatil planlamanızda fayda var. Tatil planlarınızı yaparken öncelikle dikkat etmeniz gereken konu mevsim koşulları ve hava durumu olmalıdır. Tatil planınızın dilediğiniz gibi geçmesini istiyorsanız hava durumunu önceden bilmek ve takip etmek sizi tatilde mutlu kılacak etkenlerden biridir. Tatil planı yaptınız, hava durumu mükemmel peki ya sonra?

Uzun bir kıyı şeridine sahip girinti çıkıntıları sebebiyle her koyunda farklı bir deneyim yaşayacağınız Antalya’da ne yenir? Ne içilir? Nerede gezilir? Öncelikle sormanız gereken sorulardan birkaçıdır. Bu yazımızın amacından sapmadan Antalya’da gezilecek görülecek yerleri merak edenleri şöyle alalım ve Antalya tatilinizi ölümsüzleştirecek tatlımı tatlı Antalya hatırası hediyelikler nelermiş bakalım..

 1. Magnet

  Antalya Hatırası Magnet
  Doğa tutkunlarını mutlu edecek, magnet koleksiyoncularını gülümsetecek plajı ve doğal güzelliklerinin resmedildiği Antalya magnetlerinden en az bir tane almadan tatilinizi tamamlamayın. Antalya magnetleri, özellikle plaj görüntülerinin, Kaleiçinde bulunan Hadrian (Kale Kapısı)’nın, karetta karettaların, Hıdırlık Kulesi’nin ve yöresel kilim ve kadın figürlerinin tasarımlarından oluşan minik hediyelikleriyle hem gözünüze hem de bütçenize hitap edecek en faydalı Antalya hediyeliği olacaktır.

 2. Deri Giysiler

  Antalya Deri Giyim
  %100 gerçek deri ve işlenmiş deri ürünlerin buluştuğu Mall of Antalya & Deepo deri mağazalarında birçok Antalya hatırası hediye bulabileceksiniz.

 3. Lokum

  Antalya Lokum
  Afyonkarahisar'da üretilen lokumun lezzetinin ve enerjik etkisinin emsalsiz olmasının en önemli etkeni, bölgenin kendine has iklim ve toprak yapısıdır. Lokum üretiminde ve üretim için gerekli olan hammaddelerin yetiştirilmesinde bölgeye mahsus olan bu doğal yapı önemli bir ayrıcalık sağlamaktadır. Afyondan gelen bu müthiş lezzet şimdi birçok tatlı seçeneği ile Mall of Antalya’da.

 4. Türk Kahvesi

  Antalya Hatırası Magnet
  Türk kahvesi bünyeye enerji sağlar, zihni açar. Bu etki tüketiminden kısa bir süre sonra kendini göstermeye başlar ve 8 saat boyunca bünyede etkisi devam eder. Türk kahvesinin en önemli etkilerinden birisi depresyon ve stres sorunlarına karşı iyi gelmesidir. Bununla beraber kalp sağlığı başta olmak üzere kanser, cilt sağlığı gibi sorunları giderme özelliği vardır. Günde ortalama 2 fincan Türk kahvesi tüketimi sağlık açısından fayda sağlamakla birlikte tokluk hisse de verir. Sunumu ile dikkat çeken Türk kahvesini Mall of Antalya Lokum Atölyesi mağazasında içebilir, paketli ürünleri olan Türk kahvelerini satın alabilirsiniz.

 5. Baklava

  Antalya Fıstıklı Baklava
  İçeriğindeki tereyağı ve şeker sayesinde tek 1 dilim baklava bile huzurlu, dingin ve tok hissetmenizi sağlar, sanki doping almışçasına enerjik hissettirir. Verdiği mutluluğun klasik tabiriyle parayla karşılığı yoktur.. Aslında tereyağının direkt mutluluk verdiğine dair bir bulgu olmasa da baklava yediğinizde neredeyse hissedilir derecede kan şekeriniz dengelenir. Dengelenmiş kan şekeri sakinlik ve huzur anlamına gelir. Sık sık olmasa da huzurlu ve enerjik bir gün için Lokum Atölyesi’nin enfes baklava çeşitlerini denemenizi tavsiye ederiz. Baklava çeşitlerini Antalya hediyeliği olarak Mall of Antalya Lokum Atölyesi’nde tadabilir, hediyelik paketlerinde satın alabilirsiniz.

Tarih: 29 / 01 / 2019
MALL OF ANTALYA
© 2018 MOA Blog. Tüm hakları saklıdır.